צוואה בפני עורך דין

אין אדם יודע מה יעלה בגורלו ומתי יבואו חייו אל סיומם ולכן ההמלצה היא לתכנן ולערוך מבעוד מועד צוואה. חוק הירושה בארץ מכיר בארבעה סוגים של צוואות שניתן להוציא לפועל לאחר פטירתו של אדם, כאשר הנפוצה ביותר היא צוואה בעדים שהיא למעשה צוואה בפני עורך דין.

במידה והחלטתם לערוך צוואה בפני עורך דין חשוב שתגיעו מוכנים עם רשימה שמכילה פירוט מדויק של כל הנכסים אשר שייכים לכם:- מקרקעין, רכב, חשבונות בנק, אוספי אמנות בין אם יש וכל נכס נוסף בעל ערך כספי רב. בנוסף לרשימת הנכסים חשוב להכין רשימה נוספת של היורשים הקיימים ומה כל אחד מהם ירש  ובמידה ויש צאצאים שאינם זכאים לירושה.


עוד על עורכי דין צוואות


לפני עריכת הצוואה ולאחר הכנת כל הרשימות חשוב לנהל פגישה מסודרת עם עורך דין המתמחה בתחום אשר יסביר לכם על סוגי הצוואות, מה חשוב שיופיע בה, מה אסור שיופיע בה ומה יכול לפסול צוואה. הוא יוכל להסביר לכם כיצד תוצא אל הפועל הצוואה לאחר מותכם ומהן הדרישות של חוקי הירושה על מנת שתעמדו בהן.

 

צוואה בעדים:

צוואה בעדים היא צוואה המחייבת חתימה של שני עדים אשר כשרים להיות עדים כלומר- לא קטינים ולא פסולי דין מכל סיבה שהיא.

צוואה בעדים היא הצוואה הפופולארית ביותר והיא צוואה בפני עורך דין ולה תאריך מדויק, וחתימה של כותב הצוואה בנוסף לחתימת שני העדים.

צוואה בעדים אין עליה הגבלת זמן כל עוד היא הצוואה האחרונה והמעודכנת ביותר שנערכה ולא נערכה צוואה חדשה ומעודכנת יותר. כל עוד כותב הצוואה חי והצוואה קיימת היא תקפה גם אם הוא נפטר לאחר זמן רב מעריכת הצוואה וחתימתה.

צוואה של עורך דין אינה עדיפה על צוואה שנכתבה בכתב יד עצמאית על ידי המוריש מבחינת החוק- ואין העובדה שנערכה הצוואה בפני עורך דין מחייבת שתהיה תקפה ותצא אל הפועל ללא עוררין. עם זאת, עורך דין המתמחה בתחום הצוואות ידע לכתוב ולערוך את הצוואה בצורה הטובה ביותר לפי חוק הירושה ובכך להגדיל את הסיכויים שאכן הצוואה תצא אל הפועל בדיוק לפי רצון המוריש.

חשוב לדעת קיום צוואה – מהם השלבים?

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *