עורך דין לענייני נזיקין

מדוע קוראים לו "מגן החלשים"? 

דיני נזיקין מטפלים במצב שבעקבותיו נגרם לנו נזק. זה יכול להיות ברכוש או בגוף, בכל מקום ובכל דרך. תביעת נזיקין איננה עומדת בזכות עצמה. היא תמיד תהיה חלק מההגדרה של תביעה אחרת. אם מדובר בנזק לרכוש – תהיה זו תביעת פיצויים מחברת הביטוח. אם מדובר בפגיעת גוף תהיה זו תביעת נזקי גוף ובקשה לדמי פגיע מביטוח לאומי. אם יש חשש לרשלנות  תהיה זו תביעה בבית המשפט שתתבע את הגורם שהתרשל. 

דוגמאות לגופים שנתבעו על רשלנות:

  1. תביעת נזיקין מהמעביד

בכל מקרה שסביבת העבודה היתה בלתי בטיחותית. בין אם ציוד ישן ולקוי, בורות ומכשולים סביבתיים, היעדר הדרכה הולמת לעבודה מסוכנת, העסקה מעבר לשעות סבירות המובילה לעייפות או למצבי חוסר ריכוז, ועוד. חובת העורך דין לענייני נזיקין להוכיח את ההזנחה הזאת כאשר נתבע את המעביד על רשלנות.

  1. תביעת נזיקין מבעלים של חנות או בניין ששהינו בו–

אנחנו מבלים חלק רב מהזמן במרכזים ציבוריים ובניני משרדים של חברות אחרות הנותנות לנו שירות. לעיתים קורית תאונה כמו החלקה, נפילה, התקלות בחפץ זר. זה יכול להיות במדרגות, במסדרון, במעלית. מי שאחראי על בטיחות הסביבה הזאת הוא בעלי החנות או החברה אליה הגענו. אם יש שם מדרגה בולטת שאיננה מסומנת וקשה להבחנה למשל – הבעלים אחראי לפגיעה של אדם שנפל עקב כך. מה שרלוונטי לתביעת נזיקין הוא האם הפגיעה הזאת היתה יכולה להימנע.

  1. תביעת נזיקין מבעל מקצוע – כאשר משהו שהתקין בביתך גרם לך להיפצע. זה יכול להיות מזגן שנפל או משקוף שהתפרק. כל דבר שלא היה שם קודם.
  1. תביעת נזיקין מהעירייה– במקרה של פציעה בגן ציבורי, בכביש או במדרכה.

מה שואלים בתביעות נזיקין?

כשבאים להעריך את גובה הפיצויים בתביעת נזיקין השאלות הרלוונטיות תהינה:

  • מה מידת הנזק שנגרם?
  • האם יש נזק לרכוש?
  • האם יש נזק גופני?
  • האם הנזק הוא זמני, מתמשך או קבוע?
  • מי אשם?

שאלה נוספת היאהאם זה נגרם במכוון או בטעות, אך במרבית המקרים אין לדבר משמעות פיננסית.זאת משום שגם אם לא היתה כוונה זדון, עדיין קיימת האחריות למחדל וברגע שמוכיחים את האחריות הזאת, על הנתבע לשלם את הפיצויים על הנזק שגרם.

חשיבותו של עורך דין לענייני נזיקין

חשוב שעורך דין נזקי גוף יהיה בעל ניסיון והבנה בכל תביעות הפיצויים הללו.פרטים כמו לוחות זמנים להגשת התביעה, הבדיקות הנחוצות, למי לפנות ומתי, מהם הטפסים הנכונים למלא והאישורים שיש לצרף, כל הפרטים הללו חיוניים לתהליך הערכת הנזק וקבלת הפיצויים.

מה קורה אם מנסים להפיל את האשמה עלי?

לעיתים הצד הנתבע מנסה לגלגל חלק מהאחריות על התובע. למשל למצוא כיצד הוא לא ציית להוראות הבטיחות, או עבר במקום אסור בניגוד לשילוט, כל דרך שבה יוכלו להתנער מאחריות מלאה לפיצויים שעלולים להיות גבוהים.

דרך נוספת לאי לקיחת האחריות היא שהנתבע ינסה לטעון שאין לו ולא היתה לו שליטה על המצב שגרם למחדל.

במקרים אלה עורך דין לענייני נזיקין יכול לסייע לך משפטית להעמיד דברים על דיוקם ולקבל את מה שמגיע לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות