עורך דין לענייני אפוטרופסות – כול המידע שחשוב לדעת

כאשר אדם לא מסוגל לנהל את ענייניו ולדאוג לצרכיו ואינו כשיר באופן משפטי לעשות זאת- יש למנות עבורו אפוטרופוס. מדובר באדם אשר יכול ומוכן לקחת עליו את ניהול כל ענייניו של האדם שאינו יכול לעשות זאת, עקב מצב פיסי או נפשי. במצב כזה יש להגיש בקשה למינו אפוטרופוס- בקשה אשר יכולה להיות מוגשת על ידי היועץ המשפטי לממשלה או נציג מטעמו או על ידי קרוב משפחה מדרגה ראשונה של האדם הנזקק לאפוטרופוס. כאשר מדובר באדם פרטי כגון קרוב משפחה, אשר אינו מודע לתהליך וכיצד הוא מתבצע- מומלץ לפנות לעורך דין לענייני אפוטרופסות.


חשוב לקרוא על בקשה להחלפת אפוטרופוס


עורך דין לענייני אפוטרופסות- למה צריך אותו?

חוק האפוטרופסות מגדיר את התנאים לקביעת אפוטרופוס, מי יכול להיות ממונה, באילו מקרים ולכמה זמן. מכיוון שישנם תתי תחומים ובכל תת תחומים כל מקרה לגופו חשוב שעורך דין המתמחה בתחום ויודע מה הם התנאים והתת תנאים על מנת לא לקבל סירוב לבקשה.

כאשר מעוניינים למנות אפוטרופוס מסיבה כלשהי יש להגיש את הבקשה בצורה מסודרת לבית המשפט. לצורך קבלת הסכמה מבית המשפט- יש צורך בנימוקים, הסברים, סיבות הגיוניות התקפות בחוק, פירוט הסיבות, וגיבוי הבקשה במסמכים. באופן עצמאי מאוד קשה להבין ולדעת וכמובן לדייק בכל הניירת שצריך להגיש ולכן כשאי ומומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין לענייני אפוטרופסות המתמחה בתחום.


קראו עוד על התנגדות לצוואה


עורך דין לענייני אפוטרופסות יוכל לדאוג לכל הניירת המתאימה, לכתוב את הבקשה בצורה חוקית ומשפטית ולזרז את תהליך קבלת ההסכם. הוא מלווה את מבקשי האפוטרופסות לאורך כל התהליך וכמובן אם יש צורך לחדש את הבקשה בהמשך.

מעבר לעובדה שישנם סוגים שונים של אפוטרופסות, יש גם תנאים ותתי תנאים ויש צורך בהגשת הבקשה בצורה מנוסחת היטב ומנומקת כמו שצריך על מנת שבית המשפט לא יבקש הבהרות או אפילו ידחה את התיק. כמו כן לעיתים יש צורך במציאת קרובי משפחה נוספים ואיתור הפרטים שלהם דבר הגוזל זמן ולא תמיד יש יכולת לעשות זאת באופן עצמאי. עורך דין המתמחה בתחום ידע להשיג את כל הניירת הנתונים והפרטים שצריך על מנת להגיש את הבקשה, להגיש את הבקשה בצורה הטובה ביותר לבית המשפט וגם לעקוב אחריה ולזרז את הטיפול בה.

עורך דין לענייני אפוטרופסות מגיע מהתחום ויודע בדיוק כיצד לטפל בכל בקשה ובקשה וכיצד לחדש אותה בהמשך אם יש צורך. במקום להגיע למצב של סכסוכים עם בני משפחה אחרים או למצב בו אותו אדם נזקק נשאר ללא אפוטרופוס- חשוב למנות עורך דין לטיפול בבקשה.


רוצה להתייעץ עם עורך דין מומחה לצוואות

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *