3 עילות לתביעות מול חברות נדל"ן בארה"ב

בשנים האחרונות הוגשו תביעות משפטיות רבות של אזרחים וחברות נגד חברות נדל"ן בארה"ב לאור מעשי מרמה שונים והטעיה של צרכנים, שהן ביצעו.

הצורך בהגשת תביעות מול חברות נדל"ן בארה"ב

אדם או חברה שרוכשים נכס מצפים לעבוד מול חברת נדל"ן שמבצעת את כל המהלכים באופן ישר והוגן. אך בשנים האחרונות אנשים פרטיים וחברות, אשר רכשו נכסים מחברות נדל"ן אמריקאיות נפלו קורבן למעשי מרמה שונים.

אחת הסיבות לכך היא העובדה שהלקוחות לא שכרו עורך דין מומחה בתחום המקרקעין שיבדוק עבורם את כל התשתית לגבי הנכס וזאת טרם החתימה על החוזה. הלקוחות סמכו הן על חברת הנדל"ן והן על עורך הדין שלהם שייצג את שני הצדדים וכך קנו נכס בעייתי או חתמו הסכם עם חברת ניהול נדל"ן שאינה מתנהלת כשורה.

בחלוף הזמן וכאשר גילו הלקוחות שסידרו אותם, הם שכרו את עורך דין אלעד בן כדי שייצג אותם מול החברות הללו,תוך תקווה שכך הם יוכלו לקבל בחזרה את הכספים ששילמו.3 עילות לתביעה נגד חברות נדל"ן אמריקאיות

קיימות תביעות רבות בגין עילות שונות בתחום המקרקעין, כמו לדוגמה:

  • לקוח שרכש קרקע במטרה לבנות עליה מבנה מגורים, נאמר לו מדובר בשטח המיועד לכך אך לאחר הרכישה הסתבר לו בבדיקה שערך עם גורמים מוניציפליים ששטח זה אינו מיועד לבנייה בשלב זה. נוצר מצב שאדם זה נותר עם קרקע שתופשר לבנייה רק בעוד כמה שנים וגם לא בטוח שהיא תופשר בעתיד.
  • לקוחות אשר רכשו במיטב כספם נכסים שעדיין לא בנויים, תוך הבטחה שהם ייבנו תוך פרק זמן מסוים, אך בסופו של דבר חברת הנדל"ן לא בנתה את הנכסים הללו, אלא נהנתה מהכספים ששולמו לה על ידי כל הלקוחות שהאמינו למידע הרב שקיבלו כמו תוכניות של הבתים והדמיות בדבר הנראות העתידית של כל המתחם.
  • חברות נדל"ן אמריקאיות אשר אחראיות על השכרת נכסים, עוסקות גם בתחזוקת המקום ובביצוע שיפוצים. הן גובות מבעל הנכס עלות של חודש שכירות עבור העבודה שלהן ומעבירות לו את יתרת התמורה בגין 11 חודשים. מסכום זה הם מקזזים הוצאות מיוחדות כמו פעולות ספציפיות שבוצעו בתחום תחזוקת הבית. לא אחת בעלי הנכסים מקבלים בסופו של דבר סכומים שנתיים הרבה יותר נמוכים, כיוון שנאמר להם שבוצעו פעולות תחזוקה כמו לדוגמה החלפת כיור, החלפת צנרת וכו'. אך מסתבר שבפועל לא בוצעו פעולות התחזוקה הללו כיוון שאין בהן צורך. חברה זו חייבה את הלקוח בעלויות של עבודות שלא בוצעו בפועל ושלשלה את הכסף לכיסה.

בכל המקרים מסוג זה ובמקרים נוספים, מטפל עורך דין אלעד בן ותובע מהחברות האמריקאיות להחזיר את הכספים הללו. מדובר בתביעות מורכבות וסבוכות כיוון שלעיתים קשה למצוא את מנהלי החברות הללו.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *