קיומו של צו ירושה אפוטרופוס

יורשיו של אדם אשר הלך לעולמו בלי להשאיר צוואה, מבצעים אתה פעולות הנדרשות כדי לקדם את מימוש רכושו וממונו. הדרך החכמה ביותר היא לשכור את שירותיו של עו"ד אלעד בן אשר מתמקצע בתחום ספציפי זה. הוא מכיר את דרך ההתנהלות עם כל הגורמים המעורבים בהליך זה, כמו האפוטרופוס הכללי ויוכל לקדם את הנושא.


לייעוץ חינם חייגו: 077-9975332


צו ירושה אפוטרופוס

אגף האפוטרופוס הכללי של משרד המשפטים ממונה על מערך הרשם לענייני הפעלת צווי ירושות לצורך קיום צוואות ובנוסף לכך הוא ואחראי על כל מנהלי העיזבונות. בתוקף סמכויותיו והוא בוחן כל אחד מהמקרים אשר מועברים אליו ,לצורך קבלת אישור להפעלת צווי ירושה.

לאחר שעובדי לשכת האפוטרופוס הכללי בדקו מקרה ספציפי וראו כי הכול בו תקין, מתפרסמת הודעה בעיתונות על כך שהמשפחה מבקשת אישור לקיום צו ירושה. המטרה היא ליידע את הציבור כך שאם קיימים מתנגדים לקיומו של צו ירושה אפוטרופוס, עליהם להודיע על כך ללא דיחוי עד שבועיים מיום פרסום המידע. אם אדם מסוים חושב כי גם הוא יורש חוקי של האדם הנפטר, עקב קרבה ספציפית שהייתה ביניהם, הוא מיידע את האפוטרופוס הכללי על כך ופונה לבית המשפט כדי שתתבצע חלוקה הוגנת של העיזבון. בית המשפט מקבל החלטה בכל מקרה על פי המסמכים הרלוונטיים.

חלוקת העיזבון בין בני המשפחה

אם לא הצטברו התנגדויות בפרק זמן זה, מאשר האפוטרופוס להמשיך בתהליך ולחלק את העיזבון על פי החוק. המחצית של כל הממון והנכסים שייכים לבן הזוג של האדם הנפטר, אם הוא בחיים והמחצית השנייה מתחלקת בין ילדיו באופן שווה בשווה. אם בן הזוג גם הוא אינו בחיים, מתחלק מלוא העיזבון באופן זהה לכל ילדיו.


קרא עוד על עורך דין אפוטרופסות


נתח העיזבון אשר שייך לאדם חריג

אם אחד מהיורשים הוא אדם אשר בריאותו הפיזית או הנפשית לוקה בחסר ולכן אינו מסוגל להגן על הזכויות שקיבל בעת חלקת הנכסים והממון, קיים חשש שחלקו לא ינוהל כראוי ולכן יילקח על ידי גורמים אחרים. לכן במקרה חריג מסוג זה האפוטרופוס הכללי דואג לאדם זה ומנהל עבורו את הירושה כדי שזו תישאר ברשותו.

התנהלות כזו של האפוטרופוס הכללי מתקיימת גם במקרים שבהם לאחר קבלת צו ירושה אפוטרופוס קיים חשש שגורמים משפחתיים או אחרים ידירו אדם זה מראש ולא יעבירו לו את חלקו בירושה אלא ישתמשו בדרכים מניפולטיביות שונות.

עורך דין מומחה לטיפול בענייני צו ירושה

הליך הפעלת צו ירושה הוא הליך מורכב ולכן לא מומלץ לאזרחים לפעול בעצמם, כיון שהם אינם מודעים למהלכים השונים אשר יש לבצע ולדקויות השונות בין הנהלים הקיימים בנושא זה. ההמלצה היא לפנות לעו"ד אלעד בן שהוא מומחה בתחום זה והוא יוכל ללוות כל משפחה בהליך אמוציונלי זה מתחילתו ועד סופו.


אל תפספסו את הכתבה עורך דין אפוטרופסות לנושא גוף ולנושא רכוש

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *