עורך דין ירושה מומלץ

צוואות וירושות הן עניין רגיש והמחלוקות על הירושות עלולות להסלים למחלוקות משפטיות ולסכסוכים קשים עד להגשת תביעות לבית המשפט. כדי להבטיח שתהליך הירושה יתבצע כראוי ושכל אחד מהיורשים העתידיים יקבל את החלק המגיע לו חשוב להתייעץ עם עורך דין ירושה מומלץ.

עורך דין מומחה לדיני ירושה מכיר היטב את כל החקיקה ואת כל פסקי הדין בתחום והוא ידע לסייע לכם לשמור הן על האינטרסים שלכם, המורישים, והן של בני המשפחה והקרובים, היורשים. חשוב לדעת כי עורך דין מומחה לענייני צוואות וירושות יבטיח את ביטחונם הכלכלי של האנשים היקרים לכם גם כאשר אתם כבר לא תוכלו לעשות זאת.

 

 עורך דין ירושה מומלץ – מהם תפקידיו של עורך הדין?

עורך דין מומלץ לענייני צוואות וירושות מסייע במספר תפקידים במערכת המשפטית. בין השאר הוא מסייע בתחומים הבאים:

כתיבת צוואה – עורך הדין יסייע לכם לכתוב את הצוואה מתוך הקפדה על ניסוח נכון ותקין, ניסוח שאינו משתמע לשני פנים. בכתיבת הצוואה יתווה עורך הדין, בהתאם להוראות שלכם, את הדרך שבה יחולק הרכוש שלכם לאחר הפטירה. אם קיים סיכוי שההון העצמי יגדל בהמשך, עורך הדין ינחה את המוריש איך לנסח את  החלוקה ברכוש העתידי.

צוואות הדדיות – צוואות הדדיות נערכות על ידי שני בני זוג המעוניינים שהרכוש של הנפטר יועבר לידי בן הזוג שנותר בחיים. מאחר ולא ידוע מי מבין בני הזוג ילך לעולמו ראשון, הצוואה ההדדית נכתבת במקביל על ידי כל אחד מבני הזוג. בנוסף, בצוואה ההדדית מצווים בני הזוג מי יירש את רכושם גם לאחר שבן הזוג השני ילך לעולמו.

צו ירושה – לאחר פטירת המוריש יטפל עורך הדין במימוש צו הירושה באמצעות פנייה לבית המשפט או לבית הדין הרבני. אם לא נכתבה צוואה, יחולק הרכוש בין היורשים בהתאם לחוק הירושה וכדי לממש את החוק יבקש עורך הדין צו קיום צוואה.

חלוקת ירושה – כאשר המנוח לא כתב ירושה, מומלץ ליורשים להיעזר בעורך דין ירושה מומלץ כדי לחלק את עיזבון המנוח בהתאם לחוק הירושה וללא מחלוקות וסכסוכים.

הסכם חלוקת עיזבון או הסתלקות מהירושה – עורך דין מומחה יסייע לכם לערוך הסכם בין היורשים באשר לדרך חלוקת העיזבון ובמקרים מסוימים הוא יוכל לסייע לכם  לחסוך בתשלומי המיסים. במקרה שאחד מהיורשים יבקש להסתלק מהעיזבון, עורך הדין ינחה אתכם כיצד לבצע זאת בדרך החוקית.

התנגדות לצוואה – כאשר מתגלים מחלוקות בין היורשים, יכול אחד היורשים להגיש לבית המשפט התנגדות לצוואה. עורך דין מומחה יוכל לסייע לכם בשני כובעים, אם הנכם מתנגדים לצוואה, הוא יגיש כתב התנגדות ואם ההתנגדות מופנית כלפיכם, הוא יסייע לכם לענות למתנגדים ולצלוח את ההתנגדות.

מיסוי ירושה – בעת חלוקת העיזבון עולות שאלות באשר למיסוי הירושה. בענייני המיסוי לא מומלץ לפעול מבלי להתייעץ עם עורך דין מומחה בתחום.

ניהול עיזבון – כאשר מוטלים חובות על העיזבון, כאשר יש סכסוכים בין היורשים או כאשר העיזבון כולל נכסים רבים ומורכבים, בית המשפט ימנה מנהל עיזבון. על מנהל העיזבון להיות בקי בדיני הצוואות והעיזבונות, לטפל בנכסי העיזבון ולדעת לנווט את היורשים בדרך שתמנע מחלוקות וסכסוכים ותשקף את רצון המוריש.

איתור צוואה  – כל אדם רשאי לשנות את הצוואה שלו ללא הגבלה, אך רק הצוואה האחרונה היא זו שתקבל תוקף חוקי. כאשר אינכם יודעים האם הצוואה שבידכם היא הצוואה האחרונה והתקפה, עורך דין צוואות יסייע לכם לאתר בדרך מקצועית את כל הצוואות, אם היו, ובהתאם לתאריך המופיע על הצוואה לקבוע מהי הצוואה האחרונה והתקפה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות