עורך דין אפוטרופסות

אחת הפעולות המשפטיות החשובות שאנו מבצעים במשרד עו"ד צוואות אלעד בן היא הכנת כתבי אפוטרופסות עבור לקוחות בהתאם לצורך שלהם.

המומחיות של עורך דין אפוטרופסות

הצורך במינוי אפוטרופוס נוצר בדרך כלל כשההורים מתבגרים ולכן יש צורך במינוי אפוטרופוס לרכוש ואפוטרופוס לגוף. במקרים רבים מדובר במצבים בריאותיים של הורים מתבגרים שהם פחות עצמאיים ולעיתים מדובר במקרה בריאותי קיצון כמו אירוע מוחי שבעקבותיו יש צורך במינוי זה באופן מידי.

אפוטרופסות לגוף

אדם שמקבל אחריות על גופו של אדם אחר, הוא בדרך כלל בת הזוג, הבן או הבת של אדם מבוגר. לעיתים מדובר באדם קרוב כמו חבר או קרוב משפחה שהוא עוסק באחד מתחומי הרפואה. לאחר קבלת המינוי, אפוטרופוס לגוף מקבל החלטה בכל דבר הקשור לגופו של אדם זה כמו לדוגמה, אישור לביצוע ניתוח, אישור לקבלת מנות דם לאחר בדיקת המדבקה על סוג הדם, אישור לביצוע טיפולים ייחודיים כמו כימותרפיה ועוד.

אפוטרופסות לרכוש

מינוי לטיפול ברכוש כולל רכוש כמו נדל"ן בארץ ובחו"ל וגם ממון כמו כספים בבנק, בתוכניות חיסכון, בשוק ההון, פוליסות ביטוח וכל תחום אחר שיש לו ערך כספי. אפוטרופוס לרכוש מטפל בכל הנושאים הללו ומבצע פעולות נדרשות, כמו לדוגמה משכיר את הנכס כדי שיהיה לו כסף עבור תשלום למחלקה הסיעודית בבית אבות.

האפוטרופוס נדרש לנהל את כל הנושא הפיננסי ולהגיש אחת לשנה דוח מרוכז של ההתנהלות הכספית כדי לוודא שהכול מתבצע באופן תקין ועל פי הכללים שנקבעו.

אופן המינויים על ידי עורך דין אפוטרופסות

כאשר לקוח מעוניין לבצע את שני התהליכים האלו או אחד מהם, תפקידו של עורך דין אפוטרופסות הוא להסביר לו מה אומר מסמך זה, מהי האחריות שרובצת עליו, מה מותר ומה אסור לבצע במסגרת זו . לאחר שהמועמד מבין את כל המעטפת, עורך דין אלעד בן מכין את כל המסמכים הרלוונטיים ומחתים את האפוטרופוס העתידי על כך.

המסמכים האלו מועברים לבית המשפט לענייני משפחה ושם הנושא נידון בדרך כלל בדלתיים סגורות ואם הכול תקין, אין מניעה והשופט מאשר צעד זה.

אפוטרופוס לקטינים

ההורים הם האפוטרופוסים הטבעיים של ילדיהם עד גיל 18 . אך יש מקרים חריגים שבהם עורך דין אפוטרופסות מטפל בנושא מינוי אפוטרופוס חיצוני כמו לדוגמה:

  • אם ההורים הביולוגיים אינם מסוגלים לטפל בילד עקב מגבלה בריאותית או גופנית.
  • אם הילד נמסר למשפחה אומנת.
  • אם ההורים נפטרו
  • אם ההורים או אחד מהם הורשע בעבירות מין במשפחה.
  • כאשר יש צורך במינוי אפוטרופוס חיצוני מעבר להורה הביולוגי.
  • כאשר ההורים הם פסולי דין.
  • וגם במקרים נוספים.

ייפוי כוח מתמשך

במקרים רבים כאשר האדם הוא צלול הוא פונה אל עורך דין אפוטרופסות ומבקש לערוך ייפוי כוח מתמשך. המטרה היא שהוא יקבל החלטות לגבי העתיד, כאשר האדם הוא צלול ויכול לשקול כמה אופציות ולהחליט על אפשרות זו או אחרת שהיא הנכונה ביותר עבורו.

כך הוא ממנה את בת הזוג ואת כל אחד מהילדים לתפקיד מסוים שבו הם יפעלו על פי ההנחיות והדרך שהוא יתווה בנושאים בריאותיים, ממון ורכוש. כך הוא מקל עליהם ובעתיד הם ידעו כיצד לפעול במקרים השונים.

עו"ד אלעד בן מוסמך מטעם משרד המשפטים לטפל בהכנת ייפוי כוח מתמשך וקיבל לכך הסמכה, אם אתם זקוקים לאחד המסמכים האלו, דברו אתנו ונשמח לסייע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות