כיצד להתנגד לצוואה ומה קורה אם תעשה זאת

זו שאלה קשה עבור רוב האנשים. צוואה היא מסמך משפטי המאפשר לך להחליט כיצד יחולקו הרכוש, החפצים והכסף שלך כאשר תלך לעולמך. אם אין הנחיות ברורות בצוואה, הרי שבית המשפט יחליט מה קורה עם העיזבון.

אם אתה מתנגד לצוואה בגלל שהיא לא תקפה בגלל הונאה או השפעה בלתי הוגנת, אז זה אומר שמישהו לחץ או הונה את המוריש לבצע שינויים בצוואתו. כאשר זה קורה, לבית המשפט יש סמכות שיפוט לגבי כל שינוי שנעשה והוא עשוי להחליט על תוצאה שונה מזו שהוכרעה במקור.

ייפוי הכוח הוא מסמך חשוב במקרים מסוימים כאשר מישהו הפך מחוסר יכולת ואינו יכול לקבל החלטות בעצמו יותר. זה מאפשר לאדם אחר לפעול בשמו.

מהי התנגדות לצוואה?

חשוב להבין מהי התנגדות לצוואה ומדוע כדאי לוותר על הצוואה.

השלב הראשון בתהליך הוויתור על צוואה הוא הבנה מהי התנגדות לצוואה ומדוע כדאי לוותר על הצוואה. התנגדות לצוואה היא כאשר מישהו טוען שהיא נעשתה תחת השפעה בלתי הוגנת, הונאה או כפייה. המשמעות היא שהם טוענים כי לא היו בשכלם בעת כתיבת המסמך וזה נעשה ללא כל מידע שניתן על נסיבותיהם או האפשרויות העומדות לרשותם.

ויתור על הצוואה יכול להיות מסובך ולא תמיד אומר שאתה רוצה שמישהו אחר יירש את הרכוש שלך.

מה שאתה צריך לדעת על תהליך ההתנגדות לצוואה

במקרה שאדם נפטר ללא צוואה תקפה או שהוא קטין, רכושו מגיע למדינה. כדי שמישהו יתנגד לצוואה, הוא צריך להיות בעל עניין בעיזבון ולהראות שכל מה שנותר בצוואה לא יהיה הוגן.

כיצד להגיש התנגדות בהליך הפורמלי של בית המשפט לצוואה

ההליכים הפורמליים של בית המשפט לצוואה מבוססים על חוק הירושה ועל כללי בית המשפט. למרות שישנם הליכים פורמליים רבים שיש להקפיד עליהם, הגשת התנגדות קלה מאוד.

1. על מנהל העזבון להגיש תחילה בקשה לקיום צוואה, המפרטת את הסעד המבוקש, לרשם להצגה בפני שופט.

2. על מנהל העיזבון ליידע את כל הזכאים להישמע או הזקוקים לדעת על הבקשה באמצעות הגשתה באופן אישי או בדואר רשום בכתובת הידועה האחרונה שלהם או במסירה אישית במקום מגוריהם בישראל או בעבודה.

מסקנה: איך הכל מסתיים עבור המוריש והיורשים

הדרך שבה מסכם סעיף זה היא שעל המוריש לספק ליורשים מספיק מידע כדי שיוכלו להבין מה הם יורשים. המוריש צריך גם לספק הנחיות כיצד לטפל בירושה שלו, כדי שלא יצטרכו לנחש מה הם אמורים לעשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות