עורכי דין צוואות

צוואה היא בעצם צו ירושה שמשאיר אדם לדור ההמשך שלו. לכאורה פשוט, אך כתיבת צוואה מורכבת ממספר דברים חשובים, ואינה עניין של מה בכך. רוב בני האדם אינם אוהבים לדון במות וביחוד לא בחיים שיהו פה לאחר מותם, אך כתיבת צוואה היא דבר הכרחי, על מנת למנוע סכסוכים משפחתיים.

בכתיבת צוואה לוקח האדם בחשבון עניינים משפחתיים, רגשיים, חשבונות מן העבר ואת המתרחש בהווה. במקרים רבים כתיבת צוואה מתרחשת על רקע רגשי לחלוטין.

בהעדר צוואה מתחלק הרכוש על פי חוק הירושה, שקובע כי רכוש הנפטר יתחלק באופן שווה בין הילדים ובין בן או בת הזוג שנותר בחיים.

סיכסוכים בין יורשים רבים התעוררו כאשר אחד מבני המשפחה חש מקופח, שנעשה לו עוול לכאורה, כאשר בני הזוג גרושים ונשואים בשנית, כאשר יש ילד עם צרכים מיוחדים שיש לבטח לאחר מות הוריו, כאשר בני הזוג עצמם מסוכסכים וחלוקים בדיעותיהם, וכאשר ישנם סעיפים שאינם ברורים דיים בצוואה.

על מנת למנוע את כל אלו ניתן לפנות לעורך דין העוסק בכתיבת צוואות –עורך דין צוואות, אשר יתן יעוץ הולם וחוקי

עורכי דין לענייני צוואות נותנים יעוץ וליווי מקצועי בכתיבת צוואה, החל מניסוח הצוואה, המשך בטיפול מקיף בכל הנדרש וניהול עיזבון.

כתיבת צוואה על ידי האדם עצמו אינה קבילה, משום שלצוואה יש דרישות מיוחדות אשר קבועות בחוק, ואך ורק מילוי דרישות אלו מבחינת צורת הצוואה, יתקף אותה על פי חוק. מסמך הנקרא צוואה אך אינו תקף על פי חוק, אינו צוואה.

בנוסף קיימת חשיבות רבה לאופן ניסוח הצוואה. ניסוח נכון מונע תביעות של היורשים ויוצר בהירות רבה בנוגע לחלוקת הירושה.


גולשים נוספים התעניינו בסוגי צוואות


לפני כתיבת צוואה חשוב להיוועץ בעורך דין צוואות, להציג בפניו את הרכוש, למי הוא מיועד, ואף את התמונה המשפחתית הכוללת, עורך דין כזה ידע לנסח צוואה בצורה מדויקת ובהירה על פי צרכי הלקוח, אך קודם לכן יסביר לכותב הצוואה את האפשרויות השונות העומדות בפניו, ינסח טיוטה, ולאחר שהכתוב מקובל על כולם הצוואה נחתמת בנוכחות עורך דין נוסף, נוטריון, ונשמרת בכספת.

במקרה שבני הזוג מעוניינים לכתוב "צוואה הדדית", כאשר היא נכתבת כחוק ונחתמת בהסכמה ובדעה צלולה, אף אדם אחר אינו יכול לתבוע אולבוא בטענה כל שהי.

מעבר לניסוח וכתיבת צוואה, עורכי דין נוטוריונים גם מנהלים עזבונות ומטפלים טיפול מקיף בכל הנדרש

עורכי דין צוואות מטפלים אף בביטול צוואה במקרה שהיא לא מקורית, התנגדות לצוואה אם יש ובהדרת יורשים.

מן הכתוב לעיל ניתן להבין כי ממש הכרח לשכור את שרותיו של עורך דין צוואות על מנת לקבל ייעוץ, לנסח לכתוב ולחתום צוואה.

גם אם האדם יודע כי הוא עומד למות, אף אחד אינו מעוניין להותיר אחריו קרקע חרוכה, אלא לקיים את חובותיו כלפי היורשים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תפריט נגישות